Gdzie można skorzystać z usługi drukowania map?

Drukowanie map w drukarni Anex

Chociaż z map korzystamy stosunkowo często, to już usługi z zakresu ich drukowania nie należą do typowych. Tymczasem istnieje wiele przypadków, w których istnieje konieczność skorzystania z nich. Pomimo popularyzacji takich usług jak Mapy Google, drukowane mapy nadal znajdują szerokie zastosowanie: służą turystom na szlakach wycieczek, uczniom w formie atlasów szkolnych, a w formie map ściennych mogą pełnić także funkcję ozdobną. Jednocześnie warto zaznaczyć, że stworzenie wydruku mapy nie należy do najprostszych zadań, wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Nie wszystkie drukarnie zajmują się więc tak zaawansowanymi usługami. Jeśli chcesz stworzyć wydruk mapy w wysokiej jakości, możesz zgłosić się do drukarni Anex. (więcej…)

czytaj dalej

Rola plakatu w reklamie i promocji

skuteczność plakatu

Plakat to jeden z najczęściej wykorzystywanych narzędzi reklamowych i informacyjnych. Zaliczany jest to statycznej reklamy wizualnej. Reklamodawcy doceniają go nie tylko za skuteczny sposób dotarcia do potencjalnych odbiorców, ale i stosunkowo niskie koszty produkcji. Jednak aby plakat rzeczywiście przyniósł oczekiwane efekty, a inwestycja się zwróciła, musi być przemyślanie zaprojektowany i profesjonalnie wykonany. (więcej…)

czytaj dalej

Zamawiasz wydruk plakatów? Na to musisz zwrócić uwagę

Drukowanie plakatów

Plakaty to jedna z najczęściej wykorzystywanych form reklamy. Stanowią istotną część bardzo wielu kampanii marketingowych, ale również informacyjnych. Odpowiednio zaprojektowany i umiejscowiony plakat umożliwi dotarcie z komunikatem do szerokiego grona odbiorców. (więcej…)

czytaj dalej

Na czym polega falcowanie ulotek?

Maszyny używane do falcowania

Falcowanie (czyli złamywanie) to proces introligatorski, polegający na jedno- lub wielokrotnym składaniu arkusza papieru w różnorodnych proporcjach i na różne sposoby. W ten sposób osiągany jest pożądany format i liczna stron składki. Cały proces odbywa się z zastosowaniem specjalnych maszyn, określanych mianem falcerek lub złamywarek. Z kolei efekty falcowania zwane są falcem lub złamem (niekiedy łamem). (więcej…)

czytaj dalej

Kiedy warto wybrać druk offsetowy?

kiedy druk offsetowy

Offset to jedna z technik drukarskich, która najczęściej wykorzystywana jest do wykonywania wysokiej jakości kopii i niewielkim kosztem. Doskonale sprawdza się w przypadku realizacji dużych nakładów. W tym artykule podpowiemy, jakie są najważniejsze zalety druku offsetowego i kiedy warto zdecydować się właśnie na tę metodę. (więcej…)

czytaj dalej

Druk offsetowy – poznaj jego zalety!

katalog wrocławia

Najogólniej rzecz ujmując, mianem druku offsetowego określa się przemysłową odmianę druku płaskiego. Tego typu rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku dużych nakładów drukarskich, dla których istotnym czynnikiem, jest wysoka jakość otrzymanego produktu końcowego. Czym jest druk offsetowy, jakie są jego zalety i czym różni się od druku cyfrowego? Na te pytania postaraliśmy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury. (więcej…)

czytaj dalej

Drukowanie ulotek. Co warto wiedzieć?

Drukowanie ulotek

Ulotka jest materiałem reklamowym, służącym do szybkiego rozpowszechniania. Zazwyczaj występuje w formie jednoarkuszowej lub w postaci rozkładanej broszury. Ulotki łączą w sobie funkcję informacyjną z perswazyjną i są jedną z najpopularniejszych form przeprowadzania kampanii marketingowych. To tania i wygodna alternatywa dla plakatu, baneru czy broszury. Ulotki kolportowane są w miejscach publicznych i aby skutecznie pełniły wyznaczoną im rolę, muszą zostać odpowiednio przygotowane. (więcej…)

czytaj dalej

Czy warto inwestować w nakładki na sensomaty?

nakładki na sensomaty

Sensomaty to bramki sklepowe o funkcji antykradzieżowej. Spotkać je można przed wejściem do niemal każdego sklepu, zwłaszcza znajdującego się terenie galerii handlowej lub marketu wielkopowierzchniowego. To jeden z pierwszych elementów wyposażenia sklepu, z jakim styka się klient. Z tego powodu bramki antykradzieżowe pełnią pośrednio funkcję wizytówki sklepu. Specjaliści od reklamy już dawno dostrzegli potencjał sensomatów, jako nośników reklamy i zaliczyli nakładki na sensomaty do materiałów POS. (więcej…)

czytaj dalej

Jak przygotować plakat do wydruku?

Plakaty do wydruku

Plakat jest jednoarkuszowym wyrobem poligraficznym, wyróżniającym się w stosunku do innych druków akcydensowych dużym formatem. Pełni funkcję informacyjno-reklamową, a nieraz również propagandową. Jest kompletną formą graficzną, zadrukowywaną na całej powierzchni nośnika. Umieszczany jest w miejscach publicznych. Przygotowanie plakatu do wydruku obejmuje przede wszystkim projekt graficzno-merytoryczny, a także odpowiednie formatowanie techniczne. (więcej…)

czytaj dalej

Czym jest kaszerowanie i gdzie się je stosuje?

produkcja wydawnictw dla dzieci

Kaszerowanie jest procesem uszlachetniania wyrobu papierniczego. Celem procesu jest z jednej strony zwiększenie wytrzymałości mechanicznej produktu wyjściowego, a z drugiej nadanie mu oczekiwanych walorów dekoracyjnych. Wykorzystuje się w tym celu arkusze do kaszerowania, zadrukowywane w technice offsetu arkuszowego. Sprawdźmy, na czym konkretnie polega ten proces i jak wykorzystuje się arkusze do kaszerowania? (więcej…)

czytaj dalej