Historia druku offsetowego

druk ofsetowy

Prawdopodobnie nikt nie wyobraża sobie dzisiaj drukowania dużych nakładów bez technologii druku offsetowego. Jest on nie tylko dobry jakościowo, ale również tani. Niewiele osób wie jednak, że jego początki sięgają aż… XVIII wieku! Warto poznać jego historię.

(więcej…)

czytaj dalej

Rodzaje formatów, w których drukowane są plakaty

plakat

Plakat to ciągle jedna z najbardziej efektywnych form reklamy. Na plakatach można w jak najbardziej konkretny sposób sformułować wszystkie istotne informacje dotyczące firmy lub eventu. Należy przy tym pamiętać, że każdy projekt graficzny powinien być dostosowany do formatu, w jakim powinien zostać wydrukowany. Istnieje wiele rodzajów formatów, w których mogą być wydrukowane plakaty. Jakie są najczęściej wykorzystywane? (więcej…)

czytaj dalej

Skuteczna ulotka reklamowa, czyli jaka?

ulotki

Wiele firm podczas swojej działalności, na pewnym etapie zastanawia się, czy nie warto poinformować o swoim istnieniu potencjalnych klientów, wręczając im ulotki. Zanim jednak przedsiębiorcy zlecą druk, powinni się dobrze zastanowić, co ma się na niej znaleźć. (więcej…)

czytaj dalej

Charakterystyka i wykorzystanie arkuszy do kaszerowania

arkusze do kaszerowania

Opakowania jednostkowe pełnią zwykle dwojaką funkcję, z jednej strony powinny zabezpieczać umieszczony w nich produkt, z drugiej muszą wyglądać atrakcyjnie i pozwalać na osiągnięcie różnych efektów marketingowych i sprzedażowych – od przyciągnięcia uwagi po dostarczenie informacji o produkcie. (więcej…)

czytaj dalej

Drukowanie katalogów. Najważniejsze informacje

drukowanie katalogów

Wydawać by się mogło, że w dobie powszechnego dostępu do internetu i dynamicznej cyfryzacji narzędzi marketingowych, tradycyjne formy reklamy odchodzą do lamusa. Nic bardziej mylnego. Ulotki, katalogi, foldery i broszury to nieodłączne elementy każdej kampanii marketingowej. To skuteczne źródło komunikacji z klientami firmy, którego przygotowanie nie wymaga znacznych nakładów finansowych. Sprawdźmy, jak zaprojektować i przygotować do druku skuteczny katalog reklamowy?

(więcej…)

czytaj dalej

Który druk wybrać – offsetowy czy cyfrowy?

druk cyfrowy

Obecnie największą popularnością w branży poligraficznej cieszą się: druk cyfrowy i offsetowy. Wbrew temu, co się powszechnie uważa, obie te metody znacząco się od siebie różnią i wykorzystywane są w przypadku całkowicie innych zleceń. Podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z druku offsetowego, a kiedy cyfrowego. (więcej…)

czytaj dalej

 Gdzie można skorzystać z usługi drukowania map?

mapa

Chociaż z map korzystamy stosunkowo często, to już usługi z zakresu ich drukowania nie należą do typowych. Tymczasem istnieje wiele przypadków, w których istnieje konieczność skorzystania z nich. Pomimo popularyzacji takich usług jak Mapy Google, drukowane mapy nadal znajdują szerokie zastosowanie: służą turystom na szlakach wycieczek, uczniom w formie atlasów szkolnych, a w formie map ściennych mogą pełnić także funkcję ozdobną. Jednocześnie warto zaznaczyć, że stworzenie wydruku mapy nie należy do najprostszych zadań, wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Nie wszystkie drukarnie zajmują się więc tak zaawansowanymi usługami. Jeśli chcesz stworzyć wydruk mapy w wysokiej jakości, możesz zgłosić się do drukarni Anex. (więcej…)

czytaj dalej

Rola plakatu w reklamie i promocji

plakaty na ścianie

Plakat to jeden z najczęściej wykorzystywanych narzędzi reklamowych i informacyjnych. Zaliczany jest to statycznej reklamy wizualnej. Reklamodawcy doceniają go nie tylko za skuteczny sposób dotarcia do potencjalnych odbiorców, ale i stosunkowo niskie koszty produkcji. Jednak aby plakat rzeczywiście przyniósł oczekiwane efekty, a inwestycja się zwróciła, musi być przemyślanie zaprojektowany i profesjonalnie wykonany. (więcej…)

czytaj dalej

Zamawiasz wydruk plakatów? Na to musisz zwrócić uwagę

Drukowanie plakatów

Plakaty to jedna z najczęściej wykorzystywanych form reklamy. Stanowią istotną część bardzo wielu kampanii marketingowych, ale również informacyjnych. Odpowiednio zaprojektowany i umiejscowiony plakat umożliwi dotarcie z komunikatem do szerokiego grona odbiorców. (więcej…)

czytaj dalej

Na czym polega falcowanie ulotek?

Maszyny używane do falcowania

Falcowanie (czyli złamywanie) to proces introligatorski, polegający na jedno- lub wielokrotnym składaniu arkusza papieru w różnorodnych proporcjach i na różne sposoby. W ten sposób osiągany jest pożądany format i liczna stron składki. Cały proces odbywa się z zastosowaniem specjalnych maszyn, określanych mianem falcerek lub złamywarek. Z kolei efekty falcowania zwane są falcem lub złamem (niekiedy łamem). (więcej…)

czytaj dalej