Dlaczego warto zainwestować w druk ulotek reklamowych?

ulotki

Ulotka jest jedną z najtańszych form reklamy. Polecana jest szczególnie dla nowych firm, które chcą zaprosić odbiorców do odwiedzenia lokalu, punktu handlowego lub usługowego. Korzystają z niej także marki już obecne na rynku od lat. Ważny jest kolportaż, ponieważ zapewnia dotarcie do wybranej grupy klientów. Ulotka jest wręczana do ręki, umieszczana w gazetach lub w skrzynkach pocztowych. Drukarnia Anex przygotowuje zamówione materiały, które w przemyślany sposób są dystrybuowane. Wszystko zależy od branży i samych produktów bądź usług. Reklamodawca zleca projekt grafikowi, a następnie druk, w dowolnym nakładzie. (więcej…)

czytaj dalej

Co powinna zawierać dobra broszura reklamowa?

broszura reklamowa

Strategie marketingowe danej firmy często angażują wiele różnorodnych kanałów, poprzez, które dane przedsiębiorstwo ma szanse dotrzeć do swoich potencjalnych klientów lub kontrahentów. Metod reklamowania się jest wiele, a każda z nich ma swoje plusy i minusy. Konkretne techniki marketingowe warto dopasowywać do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, tak aby spełniały w możliwie największym wymiarze ustalone cele przy minimalnych kosztach. Dla wielu firm, opłacalnym i ciekawym rozwiązaniem okazują się broszury reklamowe pomagające zdobywać nowych klientów, a także informować o działaniu firmy i zaciekawiać jej ofertą. (więcej…)

czytaj dalej

Jak przygotować dobry folder reklamowy?

spotkanie w agencji reklamowej

Działania reklamowe mogą realizować się na wiele sposobów. Choć obecnie obserwuje się trend, który polega na koncentrowaniu marketingu w internecie, tradycyjne sposoby na reklamę działalności gospodarczej nadal odgrywają istotną rolę. Na ulicach miast nie brak wszak banerów, które zachęcają do skorzystania z nowej oferty danej firmy. Jednym ze standardowych sposobów na przeprowadzenie kampanii marketingowej jest także stworzenie folderu reklamowego. I to nie pierwszego lepszego, tylko naprawdę dobrego. (więcej…)

czytaj dalej

Jak wybrać technikę drukowania notesów?

notes na stole

Tradycyjne notesy nie zostały całkowicie zastąpione przez aplikacje, z których korzystamy dzięki smartfonom. Nadal cieszą się dużą popularnością oraz stanowią skuteczny element promocji firm. Firmowe gadżety reklamowe w postaci notesów są nie tylko użyteczne, ale także pozwalają na przekazanie informacji o marce potencjalnym klientom oraz kontrahentom. (więcej…)

czytaj dalej

Jakimi metodami można uszlachetnić druk?

tłoczenie na papierze

Przygotowując projekt do druku, warto wziąć pod uwagę możliwość jego efektownego wykończenia dzięki dostępnym metodom uszlachetniania. Mogą one nie tylko dodatkowo ozdobić wydruk, ale też wzmocnić jego wytrzymałość mechaniczną. Co ważne, wydruk można uszlachetnić jednocześnie wieloma sposobami, co pozwala na tworzenie oryginalnych projektów. (więcej…)

czytaj dalej

Jak wygląda proces oprawienia miękkiego książek?

książka

Książka powinna mieć okładkę, która będzie dopasowana do jej treści, ale też wygodna dla czytelnika i trwała. Najczęściej wykorzystuje się oprawy miękkie, które są stosunkowo łatwe i szybkie w produkcji. (więcej…)

czytaj dalej

Jak poprawnie przygotować plik do druku?

pliki na pendrive

Przed przesłaniem pliku do drukarni, należy go sformatować pod ustawienia maszyny drukującej. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, jak powinien wyglądać plik, który zostanie bezproblemowo przeniesiony na papier. (więcej…)

czytaj dalej

Druk na potrzeby produkcji materiałów POS

materiały sprzedażowe

Współcześnie możliwości reklamowania produktów (bądź usług) jest coraz więcej. Istnieje bowiem wiele nowych form, które pozwalają na bezpośrednie dotarcie do Klienta – aczkolwiek nie należy przy tym bagatelizować tradycyjnych i sprawdzonych sposobów. Wszystkie firmy powinna walczyć o świadomość marki wśród potencjalnych odbiorców poprzez różne środki przekazu. Jednym z polecanych rozwiązań – które powinna rozważyć każda działalność niezależnie od branży – jest reklama w formie materiałów POS. (więcej…)

czytaj dalej

Paleta kolorów CMYK i jej wpływ na branżę drukarską

paleta kolorów

Odwieczny problem, z którym niejednokrotnie zmagają się drukarnie, jest różnica kolorystyczna pomiędzy projektem a finalnym wydrukiem. Wynika to przede wszystkim z tego, że na każdym urządzeniu przeznaczonym do wyświetlania czy obróbki obrazu (monitorze, aparacie, skanerze itp.) barwy będą prezentowały się nieco inaczej. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że każdy sprzęt jest skonfigurowany i ustawiony inaczej, a do tego pracują one w przestrzeni RGB. Sprawa dodatkowo komplikuje się w momencie, gdy urządzenia drukujące obsługują inną paletę kolorów, czyli CMYK. Jeśli chcesz zrozumieć na czym polega ta różnica, a ponadto chcesz dowiedzieć się jak duży wpływ ma przestrzeń barwna CMYK na końcowy wydruk – zachęcamy do przeczytania dalszej części wpisu. (więcej…)

czytaj dalej

Sprawdzone metody wydruku zdjęć

zdjęcia

Dzięki fotografii mamy możliwość powrócić wspomnieniami do wydarzeń. Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek uroczystość, która nie byłaby uwieńczona na zdjęciu. Robienie zdjęć jest dziś proste. Nie musimy nosić przy sobie aparatu fotograficznego, żeby zrobić fotkę. Wystarczy posiadać smartfona w kieszeni, by po paru sekundach robić zdjęcia. Takie udogodnienie zawdzięczamy nowym technologiom. Same aparaty fotograficzne zostały unowocześnione.

(więcej…)

czytaj dalej