Zamawiasz wydruk plakatów? Na to musisz zwrócić uwagę

Drukowanie plakatów

Plakaty to jedna z najczęściej wykorzystywanych form reklamy. Stanowią istotną część bardzo wielu kampanii marketingowych, ale również informacyjnych. Odpowiednio zaprojektowany i umiejscowiony plakat umożliwi dotarcie z komunikatem do szerokiego grona odbiorców. (więcej…)

czytaj dalej

Druk offsetowy – poznaj jego zalety!

katalog wrocławia

Najogólniej rzecz ujmując, mianem druku offsetowego określa się przemysłową odmianę druku płaskiego. Tego typu rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku dużych nakładów drukarskich, dla których istotnym czynnikiem, jest wysoka jakość otrzymanego produktu końcowego. Czym jest druk offsetowy, jakie są jego zalety i czym różni się od druku cyfrowego? Na te pytania postaraliśmy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury. (więcej…)

czytaj dalej

Drukowanie ulotek. Co warto wiedzieć?

Drukowanie ulotek

Ulotka jest materiałem reklamowym, służącym do szybkiego rozpowszechniania. Zazwyczaj występuje w formie jednoarkuszowej lub w postaci rozkładanej broszury. Ulotki łączą w sobie funkcję informacyjną z perswazyjną i są jedną z najpopularniejszych form przeprowadzania kampanii marketingowych. To tania i wygodna alternatywa dla plakatu, baneru czy broszury. Ulotki kolportowane są w miejscach publicznych i aby skutecznie pełniły wyznaczoną im rolę, muszą zostać odpowiednio przygotowane. (więcej…)

czytaj dalej

Czy warto inwestować w nakładki na sensomaty?

nakładki na sensomaty

Sensomaty to bramki sklepowe o funkcji antykradzieżowej. Spotkać je można przed wejściem do niemal każdego sklepu, zwłaszcza znajdującego się terenie galerii handlowej lub marketu wielkopowierzchniowego. To jeden z pierwszych elementów wyposażenia sklepu, z jakim styka się klient. Z tego powodu bramki antykradzieżowe pełnią pośrednio funkcję wizytówki sklepu. Specjaliści od reklamy już dawno dostrzegli potencjał sensomatów, jako nośników reklamy i zaliczyli nakładki na sensomaty do materiałów POS. (więcej…)

czytaj dalej

Jak przygotować plakat do wydruku?

Plakaty do wydruku

Plakat jest jednoarkuszowym wyrobem poligraficznym, wyróżniającym się w stosunku do innych druków akcydensowych dużym formatem. Pełni funkcję informacyjno-reklamową, a nieraz również propagandową. Jest kompletną formą graficzną, zadrukowywaną na całej powierzchni nośnika. Umieszczany jest w miejscach publicznych. Przygotowanie plakatu do wydruku obejmuje przede wszystkim projekt graficzno-merytoryczny, a także odpowiednie formatowanie techniczne. (więcej…)

czytaj dalej

Czym jest kaszerowanie i gdzie się je stosuje?

produkcja wydawnictw dla dzieci

Kaszerowanie jest procesem uszlachetniania wyrobu papierniczego. Celem procesu jest z jednej strony zwiększenie wytrzymałości mechanicznej produktu wyjściowego, a z drugiej nadanie mu oczekiwanych walorów dekoracyjnych. Wykorzystuje się w tym celu arkusze do kaszerowania, zadrukowywane w technice offsetu arkuszowego. Sprawdźmy, na czym konkretnie polega ten proces i jak wykorzystuje się arkusze do kaszerowania? (więcej…)

czytaj dalej

Co warto wiedzieć o offsecie arkuszowym?

Druk offsetowy

Druk offsetowy wywodzi się z litografii i jest odmianą druku płaskiego. Obraz jest przenoszony na podłoże drukowe z płaskiej formy drukowej i przy użyciu elementu pośredniego – z tego powodu offset bywa nazywany również drukiem pośrednim. W drukarniach offsetowych w roli formy drukowej używa się obecnie aluminiowych matryc. Offset dzielimy na arkuszowy i zwojowy. Sprawdźmy, co warto wiedzieć o pierwszym z nich. (więcej…)

czytaj dalej

Farby w arkuszowym druku offsetowym

Zalety druku arkuszowego

W druku offsetowym wykorzystuje się specjalistyczne farby, których zasadniczym nośnikiem są pigmenty i laki, a spoiwem żywice i oleje. Farby offsetowe dzielą na dwa główne typy – konwencjonalne oraz utrwalane promieniowaniem UV. Kryterium dalszego podziału jest określona technika offsetu, do jakiej mają być przeznaczone. W ten sposób farby konwencjonalne dzielą się na arkuszowe oraz cold-set i heat-set, do drukowania zwojowego. (więcej…)

czytaj dalej

Blog firmy Anex drukarnia

witamy na naszym blogu

Witamy na naszym blogu.

Został on stworzony w celu przybliżenia naszej oferty. Tym co na nim znajdziesz są to artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi.

Zapraszamy do lektury!

czytaj dalej