Jak przygotować plakat do wydruku?

Plakaty do wydruku

Plakat jest jednoarkuszowym wyrobem poligraficznym, wyróżniającym się w stosunku do innych druków akcydensowych dużym formatem. Pełni funkcję informacyjno-reklamową, a nieraz również propagandową. Jest kompletną formą graficzną, zadrukowywaną na całej powierzchni nośnika. Umieszczany jest w miejscach publicznych. Przygotowanie plakatu do wydruku obejmuje przede wszystkim projekt graficzno-merytoryczny, a także odpowiednie formatowanie techniczne. (więcej…)

czytaj dalej

Czym jest kaszerowanie i gdzie się je stosuje?

produkcja wydawnictw dla dzieci

Kaszerowanie jest procesem uszlachetniania wyrobu papierniczego. Celem procesu jest z jednej strony zwiększenie wytrzymałości mechanicznej produktu wyjściowego, a z drugiej nadanie mu oczekiwanych walorów dekoracyjnych. Wykorzystuje się w tym celu arkusze do kaszerowania, zadrukowywane w technice offsetu arkuszowego. Sprawdźmy, na czym konkretnie polega ten proces i jak wykorzystuje się arkusze do kaszerowania? (więcej…)

czytaj dalej

Co warto wiedzieć o offsecie arkuszowym?

Druk offsetowy

Druk offsetowy wywodzi się z litografii i jest odmianą druku płaskiego. Obraz jest przenoszony na podłoże drukowe z płaskiej formy drukowej i przy użyciu elementu pośredniego – z tego powodu offset bywa nazywany również drukiem pośrednim. W drukarniach offsetowych w roli formy drukowej używa się obecnie aluminiowych matryc. Offset dzielimy na arkuszowy i zwojowy. Sprawdźmy, co warto wiedzieć o pierwszym z nich. (więcej…)

czytaj dalej

Farby w arkuszowym druku offsetowym

Zalety druku arkuszowego

W druku offsetowym wykorzystuje się specjalistyczne farby, których zasadniczym nośnikiem są pigmenty i laki, a spoiwem żywice i oleje. Farby offsetowe dzielą na dwa główne typy – konwencjonalne oraz utrwalane promieniowaniem UV. Kryterium dalszego podziału jest określona technika offsetu, do jakiej mają być przeznaczone. W ten sposób farby konwencjonalne dzielą się na arkuszowe oraz cold-set i heat-set, do drukowania zwojowego. (więcej…)

czytaj dalej

Blog firmy Anex drukarnia

witamy na naszym blogu

Witamy na naszym blogu.

Został on stworzony w celu przybliżenia naszej oferty. Tym co na nim znajdziesz są to artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi.

Zapraszamy do lektury!

czytaj dalej