Drukowanie atlasów – jak robić to dobrze?

drukowanie atlasu

Atlasy jako książki głównie ilustrowane, muszą być drukowane w szczególny sposób. Zazwyczaj atlasy przedstawiają mapy, wykresy lub zdjęcia, a co za tym idzie, muszą być one wysokiej jakości, tak, by każdy szczegół był możliwy do zobaczenia przez przeglądającego. Drukarnie zajmujące się drukiem atlasów muszą więc spełnić szczególne normy i wymagania, a także użyć odpowiedniego sprzętu, dzięki czemu możliwe będzie wykonanie tak szczegółowego wydruku.

Jakość wydruku ma znaczenie

W atlasach najważniejsza jest ilustracja. Dlatego też podczas wydruku tego typu literatury, musimy skupić się na tym, jak wydrukowana fotografia będzie się prezentować na kartce oraz czy drukarka oddała dobrze kolory, w porównaniu do oryginalnego zdjęcia. Wybierając zdjęcia do druku, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Ilustracje w całym albumie powinny być takiej samej jakości lub bardzo zbliżonej, tak by przeglądający nie zauważył między nimi żadnej różnicy. Powinny one odwzorowywać każdy detal. Dzięki temu album będzie wyglądał bardziej profesjonalnie. Dodatkowo warto zadbać o obróbkę zdjęć, które będą drukowane w albumie. Kolory powinny być intensywne, a jeśli chodzi o ilustracje znajdujące się na tej samej stronie – warto by były one o zbliżonej kolorystyce i pasowały do siebie.

Parametry dostosowane do potrzeb

Jak wiadomo, albumy także posiadają zróżnicowaną wielkość, a także różnią się układem i rozplanowaniem ilustracji w środku. W naszym przedsiębiorstwie wiemy, jak duże znaczenie ma stworzenie wydruku, który będzie idealnie odwzorowywać projekt i wizję klienta. Dlatego też oferujemy różne wielkości i typy atlasów. Poza rozmiarami standardowymi drukować można także zdjęcia do atlasów w niestandardowych wymiarach – na przykład kwadratowe lub panoramiczne. Klient może także wybrać wykończenie papieru, na jakim będzie drukowany album. Wybierając rozmiar albumu, musimy pomyśleć, w jakich wymiarach i jakiej perspektywie jest wykonywana większość zdjęć, które wykorzystamy podczas tworzenia albumu, by dobrze współgrały z całością.