Elementy wyposażenia profesjonalnych drukarni

elementy

Osoby, które nie miały do czynienia z drukowaniem na większą skalę, często zastanawiają się, jak wygląda wyposażenie profesjonalnej drukarni. Na co dzień przyzwyczajeni jesteśmy do ograniczeń, jakie narzucają nam zwykłe domowe drukarki, a nawet większe urządzenia wielofunkcyjne, jakie znamy z biur. Profesjonalny sprzęt w drukarniach daje jednak o wiele większe możliwości.

Druk offsetowy

Profesjonalne drukarnie wyposażone są w maszyny do druku offsetowego. Ta metoda druku, najprościej mówiąc, polega na przeniesieniu obrazu na papier. Znacząco różni się od znanego wszystkim druku cyfrowego. Offset jest najczęściej wybieraną metodą np. przy druku ulotek czy gazetek reklamowych w dużym nakładzie, gdyż w tym wypadku cena za sztukę jest po prostu o wiele niższa, niż przy druku cyfrowym. Dobra drukarnia potrafi doradzić klientowi, jaka technika sprawdzi się najlepiej w przypadku danego zlecenia.

Wielki format

Profesjonalne drukarnie dysponują maszynami umożliwiającymi druk wielkoformatowy w formatach nawet B1 czy B0. Na nich można wykonać np. druk plakatów o wymiarach nawet do 1200×1620 mm.

Arkusze do kaszerowania

Bardzo dużo firm sprzedających swoje produkty w opakowaniach tekturowych lub kartonowych decyduje się na ich kaszerowanie. Kaszerowanie to pokrycie opakowania cienkim papierem, który wzmacnia jego konstrukcję. Profesjonalnie drukarnie dysponują sprzętem i materiałami, dzięki którym mogą zadrukować arkusze do kaszerowania. To właśnie dzięki tej usłudze opakowania, które widzimy w sklepach, są ładne, kolorowe i solidne. Arkusze do kaszerowania pokrywają też znane nam ze sklepów standy reklamowe, displaye i inne materiały reklamowe.

Przede wszystkim: ludzie

Właściciel każdej drukarni potwierdzi, że sercem drukarni nie są konkretne maszyny, lecz doświadczeni w tej branży ludzie. Nawet najlepsze urządzenie nie zaprezentuje 100% swoich możliwości, jeśli nie będzie obsługiwane przez fachowca. Nasi pracownicy, poza ogromnym doświadczeniem, cechują się też rzetelnością i terminowością.