Kiedy warto wybrać druk offsetowy?

druk offsetowy

Offset to jedna z technik drukarskich, która najczęściej wykorzystywana jest do wykonywania wysokiej jakości kopii i niewielkim kosztem. Doskonale sprawdza się w przypadku realizacji dużych nakładów. W tym artykule podpowiemy, jakie są najważniejsze zalety druku offsetowego i kiedy warto zdecydować się właśnie na tę metodę.

Druk offsetowy – duża ilość kopii w niskiej cenie

Pierwszą zaletą druku offsetowego jest stosunkowo niska cena w przypadku powielania materiałów wielokrotnie. Warto przy tym dodać, że w praktyce przygotowanie do produkcji tą metodą wymaga sporo czasu oraz nakładów finansowych, jednak przy nakładach liczących setki lub tysiące egzemplarzy cena pojedynczego wydruku jest znacznie niższa w porównaniu z popularnym drukiem cyfrowym.

Inne zalety druku offsetowego

Bardzo ważną zaletą tej techniki jest wysoka jakość wydruków. Offset pozwala na odwzorowanie nawet najdrobniejszych detali. Za sprawą nowoczesnych maszyn offsetowych, które wykorzystują współczesne drukarnie, możliwe jest stosowanie różnych kolorów (w tym spoza najpopularniejszej w poligrafii palety kolorów CMYK) i rodzajów papieru. Offset zapewnia też dużą swobodę w manipulowaniu kolorami podczas produkcji. Jest to niezwykle wydajna metoda wydruku, która umożliwia przenoszenie obrazów i tekstów na papier, a także inne podłoże. Wydruki mogą zostać uszlachetnione lakierem offsetowym, dyspersyjnym, UV itp. Możliwe jest również foliowanie przygotowanych materiałów.

Przykłady zastosowania druku offsetowego

Druk offsetowy znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Jest to idealna metoda do drukowania ulotek, plakatów w różnych formatach czy katalogów w dużych nakładach. Z wykorzystaniem tej techniki powstają mapy, atlasy zdjęcia, gazetki reklamowe, notesy, kalendarze, a nawet naklejki czy torby z logo firmy. Z usług druku offsetowego korzystają różnorodne przedsiębiorstwa oraz agencje reklamowe na zlecenie swoich klientów, przygotowują materiału marketingowe czy informacyjne w dużych ilościach i wysokiej jakości.