Gdzie sprawdzają się arkusze kaszerowane?

displaye reklamowe

Kaszerowanie to jedna z metod uszlachetniania wyrobów papierniczych. Polega na oklejaniu ozdobnym papierem znacznie grubszego kartonu lub tektury. Zastosowanie arkuszy kaszerowanych przede wszystkim podnosi atrakcyjność wyrobów, których z różnych powodów nie da się zadrukować metodą offsetową. Poza tym jest to również sposób na zabezpieczenie ich przed czynnikami zewnętrznymi. Choć arkusz do kaszerowania jest cienki, może być dodatkowo zabezpieczony przez lakierowanie lub laminowanie, co zwiększa odporność na wilgoć całego wyrobu papierniczego. Do czego najczęściej wykorzystuje się takie arkusze kaszerowane?

Najpopularniejsze zastosowania arkuszy do kaszerowania

Arkusze kaszerowane najczęściej znajdują zastosowanie w produkcji różnego rodzaju opakowań z tektury falistej. Służą do celów dekoracyjnych, dzięki czemu umożliwiają tworzenie niepowtarzalnych kartonów i pudeł e-commerce. Dzięki dowolnej możliwości ich zadrukowania wykorzystuje się je do personalizacji opakowań poprzez nanoszenie grafik, znaków firmowych czy też treści informacyjnych o produkcie lub sposobie jego użytkowania. Takie zastosowanie arkuszy do kaszerowania sprawia, że oprócz funkcji ozdobnych mogą pełnić też funkcje skutecznych nośników reklamowych. Nie mniej ważne jest to, że dzięki ich zastosowaniu w znaczący sposób można też wzmocnić opakowanie i uodpornić je na zniszczenia.

Zakres wykorzystywania arkuszy kaszerowanych w celach reklamowych jest jednak znacznie szerszy. Ten ozdobny papier stosuje się przy produkcji artykułów reklamowych, w tym szczególnie materiałów POS, takich jak np. displaye, standy, stojaki reklamowe, wobblery czy potykacze. Za sprawą kaszerowania tworzy się produkty reklamowe o niepowtarzalnym charakterze, które przyciągają uwagę i w atrakcyjny sposób przekonują do zakupu. Ponadto arkusze do kaszerowania znajdują też zastosowanie w wydawnictwach. Służą np. do oklejania dziecięcych książeczek czy plansz edukacyjnych. Często stosuje się je również przy produkcji okładek, segregatorów oraz innych artykułów biurowych.