Jak wybrać technikę drukowania notesów?

notes na stole

Tradycyjne notesy nie zostały całkowicie zastąpione przez aplikacje, z których korzystamy dzięki smartfonom. Nadal cieszą się dużą popularnością oraz stanowią skuteczny element promocji firm. Firmowe gadżety reklamowe w postaci notesów są nie tylko użyteczne, ale także pozwalają na przekazanie informacji o marce potencjalnym klientom oraz kontrahentom.Wyjaśniamy, jaka technika drukowania sprawdzi się najlepiej w przypadku notesów.

Notes – idealny gadżet reklamowy

Notesy ułatwiają planowanie i zapamiętywanie ważnych informacji. Nadal chętnie z nich korzystamy, doceniając zalety tych niepozornych produktów. Praktyczny notes to świetny gadżet reklamowy, którym warto obdarować swoich klientów lub kontrahentów. Z tego względu notesy z logo oraz danymi kontaktowymi firmy nadal znajdują się na czele listy chętnie drukowanych materiałów reklamowych. Jest tylko jeden problem, z którym borykają się osoby chcące zlecić druk notesów, czyli wybór techniki drukowania. Ma ona wpływ na koszty druku i jest uzależniona od zamawianego nakładu.

Kiedy warto zainwestować w druk offsetowy?

Druk offsetowy opłaca się przede wszystkim w przypadku większych nakładów i standardowych formatów notesów, czyli w większości sytuacji. Rzadko zamawiane są notesy w ilości mniejszej niż 50 sztuk oraz w nietypowym formacie. Klienci drukarni najczęściej decydują się na notesy w formacie m.in. A4 i A5 w nakładzie 50-100 sztuk. W takim przypadku druk offsetowy jest jedną z najlepszych i najbardziej opłacalnych opcji.

Kiedy warto zainwestować w druk cyfrowy?

Druk cyfrowy notesów jest opłacalny w przypadku niewielkich nakładów, czyli poniżej 50 sztuk. Sprawdza się także, gdy zależy nam na ekspresowej realizacji zamówienia w celu pozyskania niewielkiej ilości gadżetów reklamowych np. tuż przed eventem branżowym lub targami.

Podsumowując, druk offsetowy to doskonała opcja w przypadku większego nakładu notesów i nie tylko, bo sprawdza się także w przypadku drukowania folderów reklamowych, plakatów, broszur, katalogów, książek i innych. Druk cyfrowy okazuje się opłacalny w sytuacji, gdy chcemy wydrukować niewielką liczbę sztuk materiałów reklamowych.