Jakie zalety ma drukowanie w rozmiarze B0?

drukowanie dużych plakatów

Dobór odpowiedniego formatu ma duże znaczenie dla finalnej estetyki wydruku. W przypadku nośników treści reklamowych odgrywa też kluczową rolę dla skuteczności ich oddziaływania na odbiorców. Format uzależniony jest zwykle od przeznaczenia drukowanego materiału oraz miejsca, w którym zostanie umieszczony. Jednym z najczęściej wykorzystywanych w reklamie zewnętrznej formatów jest B0. Do czego służy i dlaczego się sprawdza?

Kiedy wykorzystuje się format B0?

Arkusze formatu B są znacznie większe od powszechnie znanych arkuszy A. Wymiary wspomnianego wyżej formatu B0 to 1000 x 1414 mm. Wydruk w takim rozmiarze doskonale sprawdza się w przypadku plakatów reklamowych wskazujących np. na promocję w sklepach czy reklamę nowego produktu. Poza tym nadaje się do wydruku afiszy. Te wykorzystuje się z kolei do promocji różnego rodzaju wydarzeń od imprez sportowych, po koncerty czy spotkania autorskie. Ponadto w rozmiarze B0 drukowane są również mapy.

Dlaczego warto drukować w formacie B0?

Największą zaletą, oferowanego w naszej drukarni z Wrocławia, druku B0 jest czytelność treści. Duży format przyciąga wzrok i sprawia, że trudno przejść obok niego obojętnie. Plakaty drukowane w takich wymiarach są świetnie widoczne nawet z daleka. Nie da się ich nie zauważyć zarówno podczas spaceru, jak i jazdy samochodem po mieście. Dzięki temu skuteczniej oddziałują na odbiorców od zwykłych broszur reklamowych.

Co więcej, atutem wydruków w formacie B0 jest jakość. Odpowiada za nią przede wszystkim technika druku offsetowego, która w przypadku wydruków wielkoformatowych sprawdza się najlepiej. Drukowane offsetowo materiały są wyraziste i mają żywe kolory. Mogą być również uszlachetniane na wiele sposobów, co daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia atrakcyjnych wizualnie nośników reklamowych.