Zamawiasz wydruk plakatów? Na to musisz zwrócić uwagę

Drukowanie plakatów

Plakaty to jedna z najczęściej wykorzystywanych form reklamy. Stanowią istotną część bardzo wielu kampanii marketingowych, ale również informacyjnych. Odpowiednio zaprojektowany i umiejscowiony plakat umożliwi dotarcie z komunikatem do szerokiego grona odbiorców.

Decydując się na wydruk plakatów, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które mogą mieć bezpośredni wpływ na skuteczność tej formy reklamy.

Solidnie wydrukowany plakat

Podstawą skutecznego plakatu jest oczywiście jego projekt graficzny, który powinien być atrakcyjny wizualnie dla potencjalnej grupy docelowej. W praktyce jednak nawet najlepsza koncepcja nie osiągnie oczekiwanych rezultatów, jeśli jej wykonanie również nie osiągnie odpowiedniego poziomu jakości. Dlatego też w przypadku korzystania z usług drukowania plakatów, warto nawiązać współpracę z zaufaną i profesjonalną drukarnią, która zapewnia usługi na najwyższym poziomie.

Kolejna kwestia to dobór odpowiedniego papieru, na którym drukowane będą plakaty. Wybierać można pomiędzy matowych i błyszczących papierów. Ważny jest również poziom nasycenia barw. Im głębsze i bardziej nasycone barwy, tym wyższa jakość naszego plakatu.

Warto też dobrze zastanowić się nad jego rozmiarem. Dostępnych jest kilka wielkości, a ich dobór powinien być uzasadniony zarówno względem informacji znajdujących się na plakacie, jak i miejscem, na których będą one rozwieszone.

Wykonaj plakaty w drukarni Anex

Drukarnia Anex zapewnia kompleksowe usługi z zakresu druku plakatów. Jesteśmy w stanie przygotować w krótkim czasie dużą liczbę plakatów z zastosowaniem druku offsetowego, który jest bardzo szybką metodą. Stosuje się ją do druku nie tylko plakatów, ale i ulotek, broszur, etykiet, katalogów, gazetek promocyjnych i innych.

Dysponujemy nowoczesnymi maszynami, które umożliwiają nam druk plakatów B0 i B1 w pięciu kolorach. Plakaty możemy uszlachetniać lakierem offsetowym lub dyspersyjnym. Co więcej, zapewniamy też wyjątkową usługę drukowania plakatów w większych formatach, w tym nawet ponad B0.