Na czym polega druk offsetowy?

druk offsetowy

Druk offsetowy to jedna z najpopularniejszych technik druku na świecie, szczególnie wykorzystywana w przypadku dużych nakładów. W Polsce drukarnie offsetowe cieszą się dużym uznaniem, a ich usługi są wybierane przez wiele firm i instytucji. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu procesowi oraz jego zaletom i wadom.

(więcej…)

czytaj dalej

5 rzeczy, które warto mieć na uwadze przy projektowaniu ulotek reklamowych

ulotka reklamowa

Projektowanie ulotek reklamowych może wydawać się trudne, jednak jest to kluczowy element skutecznej kampanii marketingowej. W artykule przedstawiamy 5 aspektów, które warto mieć na uwadze, aby stworzyć atrakcyjne i efektywne materiały promocyjne.

(więcej…)

czytaj dalej

Jak drukuje się mapy topograficzne?

mapa

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z map cyfrowych na naszych smartfonach czy komputerach, mimo tego drukowane mapy topograficzne wciąż mają swoje niezastąpione zastosowania. Zastanawiasz się, jak wygląda proces drukowania takiej mapy? W niniejszym artykule przyjrzymy mu się bliżej. (więcej…)

czytaj dalej

Jak powstają nakładki na sensomaty?

bramki wejściowe do sklepu

Nakładki na sensomaty zdobywają coraz większą popularność jako nośniki reklamy. Ich strategiczne umiejscowienie na wejściu do sklepu czy galerii handlowej sprawia, że są niezwykle efektywnym sposobem na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Dlaczego warto w nie zainwestować? Jak wygląda nanoszenie nadruków na sensomaty? W dzisiejszym artykule szczegółowo odpowiadamy na te pytania. (więcej…)

czytaj dalej

Jakie zalety ma drukowanie w rozmiarze B0?

drukowanie dużych plakatów

Dobór odpowiedniego formatu ma duże znaczenie dla finalnej estetyki wydruku. W przypadku nośników treści reklamowych odgrywa też kluczową rolę dla skuteczności ich oddziaływania na odbiorców. Format uzależniony jest zwykle od przeznaczenia drukowanego materiału oraz miejsca, w którym zostanie umieszczony. Jednym z najczęściej wykorzystywanych w reklamie zewnętrznej formatów jest B0. Do czego służy i dlaczego się sprawdza? (więcej…)

czytaj dalej

Jakie techniki wykorzystuje się do nadruków na gadżetach?

nadruk

Kubki, zabawki, akcesoria biurowe oraz tekstylne to najpopularniejsze gadżety reklamowe. Odpowiednio zadrukowane stanowią doskonały nośnik reklamowy, który zostanie przez potencjalnych klientów praktycznie wykorzystany. Aby gadżety mogły spełniać swoje funkcje, muszą być jednak spójne z wizerunkiem marki oraz estetycznie wykonane. W tym drugim przypadku najważniejsza jest jakość nadruków. Wysoką jakość nadruków zapewnia dobór odpowiedniej techniki drukarskiej. Jakie z nich się obecnie wykorzystuje? (więcej…)

czytaj dalej

Jakie elementy musi mieć dobra ulotka reklamowa?

druk ulotek

Podstawową funkcją ulotki reklamowej jest wzbudzenie zainteresowania odbiorców i tym samym zwrócenie ich uwagi na konkretny produkt lub usługę. Dobra ulotka reklamowa jest nośnikiem podstawowych informacji o marce, ale i sposobem na to, by wyróżnić ją na tle konkurencji. Aby była skuteczna, musi być jednak dobrze wykonana. Znaczenie ma każdy detal, a nawet kolor. Żadna treść nie może się tam znaleźć przypadkowo. Jak ją zatem zaprojektować, by spełniała swoją funkcję? Oto co powinna zawierać. (więcej…)

czytaj dalej

Jak wykonać dobrze wizytówkę firmową?

wizytówka firmowa

Dobra wizytówka firmowa przyciąga wzrok, intryguje i spełnia swoją funkcję jako nośnik podstawowych informacji o firmie. Stworzenie właściwego projektu wydaje się proste, ale może sprawiać trudności. W głowie twórców wizytówek często rodzą się pytania dotyczące tego, jakie informacje na nich zamieścić, jaką szatę graficzną wybrać czy też, na jaki papier się zdecydować przy wydruku. Chcąc rozwiać te wątpliwości, przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł, w którym podpowiadamy, jak zaprojektować wizytówkę, by zrobić wrażenie na odbiorcach. (więcej…)

czytaj dalej

Gdzie sprawdzają się arkusze kaszerowane?

displaye reklamowe

Kaszerowanie to jedna z metod uszlachetniania wyrobów papierniczych. Polega na oklejaniu ozdobnym papierem znacznie grubszego kartonu lub tektury. Zastosowanie arkuszy kaszerowanych przede wszystkim podnosi atrakcyjność wyrobów, których z różnych powodów nie da się zadrukować metodą offsetową. Poza tym jest to również sposób na zabezpieczenie ich przed czynnikami zewnętrznymi. Choć arkusz do kaszerowania jest cienki, może być dodatkowo zabezpieczony przez lakierowanie lub laminowanie, co zwiększa odporność na wilgoć całego wyrobu papierniczego. Do czego najczęściej wykorzystuje się takie arkusze kaszerowane? (więcej…)

czytaj dalej

Jak wygląda drukowanie arkuszy do kaszerowania?

zwinięta tektura falista

Kaszerowanie to metoda uszlachetniania druku. Polega na oklejaniu cienką warstwą papieru ozdobnego powierzchni grubszego kartonu lub tektury. Najczęściej dotyczy tych materiałów, których nie da się bezpośrednio zadrukować na maszynie drukarskiej np. ze względu na ich grubość oraz specyficzną strukturę. Przykładem jednego z nich jest np. tektura falista. Tekturę falistą szeroko wykorzystuje się w branży opakowaniowej. Oklejanie jej arkuszami do kaszerowania ma zwiększać atrakcyjność produkowanych z niej opakowań, ale także wzmacniać ich strukturę. Jakie arkusze się do tego stosuje? Jak nanosi się na nie wydruk? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. (więcej…)

czytaj dalej